Historia Anne Frank w I LO c.d.

Anne mimo ciężkiego i krótkiego życia doceniała każdą chwilę. Niesamowita okazała się jej dojrzałość, co ukazały zapiski z jej dziennika. W czasach, gdy żyła złamane zostały prawie wszystkie prawa człowieka. Jedno ze zdjęć przykuło moją uwagę, to był obraz przedstawiający rozmowę dwóch żołnierzy i przechodzącego obok nich małego chłopca z karabinem. Dało do myślenia” (Magdalena Kasprzak)

„Mnie ujęło zdjęcie dawnego pokoju Anne, a dzisiaj pomieszczenia muzealnego. Było to miejsce schludne, skromnie urządzone. Oczyma wyobraźni można dostrzec Anne pełną beztroski bawiącą się z siostrą, piszącą swój słynny pamiętnik, kładącą się do snu z nadzieją na lepszy dzień…” (Marta Jahn)

„Organizatorom udało się nie tylko przedstawić losy młodej, żydowskiej dziewczyny i jej rodziny, ale także ukazać grozę II wojny światowej. Dla mnie wystawa była ogromnym zaskoczeniem. Moją uwagę przykuła fotografia dwóch dziewczynek spoglądających beztrosko z pokładu odpływającego statku. Zdjęcie oddawało nieświadomość dzieci o zbliżającym się zagrożeniu, jakim była wojna.(Karolina Szulc)