Rekrutacja do szkół średnich

test - 28 maj 2015 - 08:58

Wyjazd do Rewala

DW Adria w Rewalu nad Bałtykiem

Od 11 do 16 maja 2015 roku młodzież naszego gimnazjum przebywała w Rewalu, pięknej miejscowości nad Bałtykiem. Pogoda dopisywała, a więc spacerowaliśmy brzegiem morza,
a niektórzy pływali w falach Bałtyku. Byliśmy w Niechorzu, Trzęsaczu, Międzyzdrojach i Świnoujściu. Zachwycaliśmy się pięknymi zachodami słońca, bo na wschód nie udało nam się wstać . Nie obyło się bez drobnych przygód. Przemek wrócił
z dodatkowym bagażem-szyną gipsową. Wszyscy jesteśmy zadowoleni z czasu spędzonego w Rewalu.
Okazało się, że oprócz nas przebywa tam jeszcze kilka grup
z Kędzierzyna-Koźla. Trudno nie wspomnieć o mieszkańcach
z DPSu św. Karola w Koźlu, którzy wspólnie z nami jechali do Rewala. Był to dla wszystkich czas wspaniałej integracji
z niepełnosprawnymi. Tak naprawdę to żal było odjeżdżać
i tęsknimy za czasem spędzonym nad morzem w Rewalu.

test - 26 maj 2015 - 16:46

Rozgrywki w siatkówce

W poniedziałek i wtorek 27/28 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbyły się zawody piłki siatkowej, organizowane
w ramach projektu edukacyjnego „Sport to zabawa siatkówka to fajna sprawa”. Projekt realizowała klasa 2A pod opieką p. Janusza Blachucika i p. Pawła Serafinowicza.
Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce wywalczyła klasa 3A, drugie - klasa 1A/B, trzecie klasa 2A.
Każda z drużyn za uczestnictwo w zawodach otrzymała dyplom oraz nagrody w postaci słodyczy.
Jakub Osiak , Marcin Olszówka Kl. IIA

test - 19 maj 2015 - 09:20

Rozgrywki w koszykówce

Kwiecień i maj był w naszym gimnazjum czasem wyłonienia mistrzów szkoły w koszykówce. Rozgrywki toczyły się przez trzy wtorkowe popołudnia. W meczu finałowym spotkały się drużyny Najlepszy Team W Szkole oraz Sekta Strasznych Kucyków. Spotkanie było bardzo wyrównane. Ostatecznie mistrzami gimnazjum zostali: Mateusz Popielarz, Paweł Godula, Patryk Kopiczko i Patryk Naus – Najlepszy Team W Szkole. Wicemistrzostwo uzyskali: Paweł Janicki, Filip Baczyński, Szymon Stodtko i Łukasz Pośpiech – Sekta Strasznych Kucyków. Wynik meczu finałowego 40:37.

test - 06 maj 2015 - 15:51

Rozgrywki tenisowe

31 marca został rozegrany finałowy turniej w ramach trwających przez cały marzec Mistrzostw Szkoły w tenisie stołowym. W ostatnich zmaganiach medalowych wzięło udział
5 zawodników.
Do ostatniej chwili ważył się los, kto zdobędzie srebrny a kto brązowy medal. Ostatecznie o kolorze medalu zadecydował
1 punkt.
Końcowa klasyfikacja:
1m. Łukasz Pośpiech
2m. Patryk Kopiczko
3m. Bogdan Groński
4. Bartłomiej Jankowski
5. Kacper Zawadzicz

test - 06 maj 2015 - 15:37

WARSZTATY WIELKANOCNE 2015

W naszym gimnazjum odbywają się cyklicznie spotkania około-świąteczne z zaprzyjaźnionymi szkołami podstawowymi i DPS-em. Warsztaty mają na celu integrację uczniów naszego gimnazjum z uczniami innych szkół, a także osób z niepełnosprawnościami różnego typu. Podczas warsztatów wykonywane są ozdoby świąteczne, upominki, gadżety, dekoracje oraz kartki. Ostatnie spotkanie miało miejsce 27 marca. Zaproszeni uczniowie pracując w grupach ozdabiali styropianowe jajka i komponowali samodzielnie kartki świąteczne. Metody stosowane podczas zajęć to m.in. quilling, wyklejanki, techniki mieszane. Na każdym spotkaniu dla uczniów przygotowany jest poczęstunek. Panuje przyjazna, domowa atmosfera, nawiązują się nowe znajomości. Mamy nadzieję, że te spotkania staną się tradycją naszej szkoły.
Joanna Hermanowicz
Agnieszka Garus-Saramak

test - 31 marzec 2015 - 17:45

Komentarze wyłączone

Wielki sukces siatkarzy Gimnazjum nr 3.

W środę 18 marca 2015r. w Głogówku reprezentanci naszej szkoły zdobyli I miejsce w województwie, w zawodach drużyn zunifikowanych w piłce siatkowej Olimpiad Specjalnych Polska. Nie było łatwo, turniej rozgrywany był na wysokim poziomie a rozstrzygane mecze w tie-breakach świadczą o zaciętości i walce zawodników do ostatnich punktów.
W zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w tym roku znacznie lepiej. Sukces pozwala nam brać udział w zawodach okręgowych a więc – południowa Polska. Mamy nadzieję i tam powalczyć i zająć wysoką lokatę.
Janusz Blachucik.

test - 30 marzec 2015 - 14:05

Komentarze wyłączone

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

W czwartek 19 marca 2015 roku, w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Należy podkreślić, że w wielu krajach, w tym samym czasie, ale w innych językach, dzieci i młodzież rozwiązują takie same zadania. Ta świadomość towarzyszyła naszym uczniom w czasie rozwiązywania zadań konkursowych.
Już ósmy raz bierze udział w Międzynarodowym Konkursie, który odbywa się w naszej szkole, Aleksandra Truchan – wcześniej uczennica PSP nr 11, a obecnie PG nr 5 (Zespół Szkół Nr 1).

test - 20 marzec 2015 - 14:13

MIEJSKI KONKURS MINI PLAY – BACK SHOW

We wtorek 17 marca 2015 roku wzięliśmy udział w MIEJSKIM KONKURSIE MINI PLAY – BACK SHOW, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12. Uczeń naszej szkoły z klasy 3a Marek Reda prezentował piosenkę Ellie Gouding’a pt. „Love me like you do”.
Za udział w Konkursie, Marek został nagrodzony. Było to wspaniałe spotkanie integracyjne, na którym panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera. Wśród widzów był obecny inny uczeń naszej szkoły Brayan Maczuba. Zarówno Marek jak i Brayan, to byli uczniowie PSP nr 12, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili swoich byłych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.

test - 20 marzec 2015 - 14:13

Integracja w PG3