Nasz patron
Rekrutacja
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Dzień otwarty
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Dzień Świętego Marcina

W czwartek 19 listopada 2015 przedstawiciele uczniów naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Dnia Świętego Marcina, w Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie Koźlu.
W tym dniu najpracowitsi i najpilniejsi uczniowie są pasowani na rycerzy św. Marcina. Wśród wyróżnionych uczniów był nasz zeszłoroczny absolwent Kamil Skorupa.
Na uroczystości nie zabrakło gości specjalnych, którymi byli pan Tomasz Rubaj, kapitan lotnictwa oraz pan Dragomir Rudy z Domu Kultury w Głogówku.Czytaj dalej...Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 listopad 2015 - 20:02

Komentarze: 0

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 11 listopada 2015 w 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się uroczysta Msza św. za Ojczyznę w kościele pw. Św. Zygmunta i Jadwigi Śląskiej w Koźlu. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy pod opieką Pani Edyty Lukosek. Po Mszy nastąpiło uroczyste przejście do Domu Kultury „Koźle”, gdzie odbył się koncert Pieśni Patriotycznej. Przedstawiciele uczniów godnie reprezentowali społeczność szkolną PG 3.
Agnieszka Garus-Saramak


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 listopad 2015 - 20:35

Komentarze: 0

‘’SZALONE NOŻYCZKI’’ W TEATRZE IM. JANA KOCHANOWSKIEGO W OPOLU…. I MY UCZNIOWIE Z PG3!Jeżeli sztuka ma przynosić ukojenie dla duszy, to dość makiawelicznym pomysłem była wyprawa na „Szalone nożyczki”. Cóż, przecież nie istnieje zbrodnia doskonała, tym bardziej, jeśli widz sam wybiera mordercę….
I widz wybrał…
Sztukę obejrzeliśmy, a poniekąd wzięliśmy w niej udział, 9 października br. i wzbudziła w nas skrajne emocje. Od zachwytu, po niesmak. Od szczerego śmiechu, po grymas niezadowolenia.
Na pewno nie był to spektakl tradycyjny, ale jego niewątpliwą zaletą była nowoczesność i magnetyczne zauroczenie młodego, niewytrawnego widza. To dobry spektakl, aby „przyciągnąć” młode pokolenie do teatru.
Uczniowie wychodzili zachwyceni, zrelaksowani, w antrakcie żywo dyskutowali o sztuce i jej bohaterach.
Warto podkreślić, że nasi gimnazjaliści wspaniale odnaleźli się na tej wycieczce kulturalnej. Było ich , co prawda, tylko 19, ale z ogromną przyjemnością patrzyłyśmy na ich żywy kontakt ze sztuką.
Ewa Mikita

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 listopad 2015 - 19:44

Komentarze: 0

NASI NAUCZYCIELE WŚRÓD NAJLEPSZYCH

Zgodnie z tradycją święta Komisji Edukacji Narodowej nagradzani są najlepsi nauczyciele, którzy wyróżniali się w poprzednim roku szkolnym. W tym roku uhonorowani zostali także nauczyciele naszego gimnazjum. I tak, Pani Dyrektor Violetta Żukowska otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty, natomiast nagrody Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźle przyznano Pani Stanisławie Zasowskiej-Ścigacz oraz Panu Krzysztofowi Kazanowskiemu. Gratulujemy.Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 listopad 2015 - 19:36

Komentarze: 0

Wycieczka do Tarnowskich Gór

W środę 21 października 2015 r trzy klasy integracyjne Ia, Ib i IIIa wybrały się na wycieczkę do Radzionkowa i Tarnowskich Gór.
Muzeum Chleba w Radzionkowie to nie tylko poznanie produkcji chleba, ale także pięknej historiii dawnych czasów. Czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 październik 2015 - 12:52

Komentarze: 0

Pasowanie uczniów klas I

15 października 2015 r. uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum nr 3.
Złożyli uroczyste ślubowanie a następnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich zabawach sportowych.
Wszyscy uczniowie zdali swój pierwszy egzamin gimnazjalny, wykazując się dużym zaangażowaniem.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i wspaniałą zabawę.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 październik 2015 - 12:26

Komentarze: 0

Festiwal Romski

Uczniowie dwóch pierwszych klas integracyjnych uczestniczyli w "V Edycji Dni Kultury i Tradycji Romskiej" , które odbywały się w kędzierzyńsko-kozielskim Domu Kultury "Chemik". Sposobnością do tego był fakt, ze do naszej szkoły uczęszcza Karolina Mirga, która jest pochodzenia romskiego. Oprócz nauki, pasją Karoliny, uczennicy klasy I b jest taniec. Udział uczniów w tym wydarzeniu był przede wszystkim okazją do podziwiania umiejętności Karoliny oraz zapoznania się z kulturą Społeczności Romskiej. W imprezie na parkiecie występowały zespoły muzyczno-taneczne z Kędzierzyna-Koźla, Zabrza, Strzelec Opolskich i Prudnika. Opiekunami klas byli: Stanisława Ścigacz i Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 październik 2015 - 12:11

Komentarze: 0

X RODZINNY BIEG PRYMASOWSKI W PRUDNIKU

Już tradycyjnie, jak każdego roku, otrzymaliśmy zaproszenie na kolejny Rodzinny Bieg Prymasowski, który odbył się w Prudniku. Organizatorem biegu jest Publiczne Gimnazjum nr 1 im Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w Prudniku.
Piękna pogoda, młodzież z wielu szkół prymasowskich, przemarsz, bieg, ślubowanie klas pierwszych, to część obchodów X Rodzinnego Biegu Prymasowskiego.Czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 06 październik 2015 - 22:21

Komentarze: 0

Dzień Bez Samochodu

We wtorek, dnia 22 września 2015 roku uczniowie dwóch klas integracyjnych I a i I b wzięli udział w organizowanym przez Prezydenta Miasta Kędzierzyna-Koźla, w Parku Pojednania festynie edukacyjno- medialnym pod hasłem " Obchody Światowego Dnia Bez Samochodu". Celem przedsięwzięcia był szereg działań o charakterze edukacyjno-ekologicznym na temat przyczyn powstawania szkodliwości i sposobów ograniczania zanieczyszczeń powietrza oraz rozpowszechnianie postaw proekologicznych, związanych z tym zagadnieniem. Uczniowie wymienionych wyżej klas brali udział w happeningu pod nazwą: "Czyste Powietrze Zdrowy Człowiek", konkursie wiedzy na temat "niskiej emisji oraz w warsztatach "Rowerowe kino".

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 01 październik 2015 - 14:38

Komentarze: 0

Olimpiada w Czechach

Kolejnym sukcesem zakończył się udział uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu w „XIX Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej” dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek. Zawody skupiły na starcie aż 24 pięcioosobowe reprezentacji z Czech, Polski i Słowacji. Kędzierzyn-Koźle reprezentowały dwie ekipy: pierwsza to uczniowie "trójki" a drugi zespół tworzyli uczniowie szkoły wspólnie z mieszkańcami Domu pomocy Społecznej w Koźlu. Odbyło się 5 konkurencji indywidualnych: bieg na 50 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 400m. oraz wielobój, a także 2 konkurencje drużynowe: sztafeta 5 x 80 m, oraz konkurencja przeciągania liny. Wszystkie wyniki, uzyskane w wyżej wymienionych konkurencjach były zaliczane do punktacji drużynowej. Zespół PG 3 w składzie: Patryk Kopiczko, Kamil Stanowski, Przemysław Kopiczko, Denis Grzesiuk oraz Łukasz Elbin zajęła 3 miejsce w punktacji drużynowej. Drugi zespół z naszego miasta w składzie: Alicja Warzecha, Marta Jahn, Mirosław Kosałka, Stanisław Wlazło oraz Karolina Szulc zajął 15 miejsce. Indywidualnie Przemysław Kopiczko zdobył 2 medale: srebrny w rzucie piłeczką palantową oraz brązowy w wieloboju. Z kolei Marta Jahn wywalczyła niespodziewanie srebrny medal w wieloboju wśród kobiet.
Stanisława Ścigacz, Janusz Blachucik, Paweł SerafinowiczPobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 29 wrzesień 2015 - 20:14

Komentarze: 0

Idź do strony       >>