Nasz patron
Raport z ewaluacji problemowej
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się 01.09.2016
dla klas I - godz. 9.00 na sali gimnastycznej
dla klas II i III - godz. 9.30 na sali gimnastycznej

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 29 sierpień 2016 - 11:34

Komentarze wyłączone

Turniej Denisa w Irlandii Północnej

Drugi turniej parabadmintona zaliczył nasz uczeń Denis Grzesiuk. Razem z trenerem kadry narodowej panem Tomaszem Zioło i resztą reprezentacji Polski, brali udział w Carlton Irish Para-Badminton International w Antrim. Zawody odbywały się w Irlandii Północnej.czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 lipiec 2016 - 22:12

Komentarze: 0

Zakończenie klas III

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 26 czerwiec 2016 - 12:22

Komentarze wyłączone

Podręczniki dla klas I i II w roku szkolnym 2016/2017

Znowelizowana ustawa o systemie oświaty stanowi, że uczniowie gimnazjów mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania.

Uprawnienie uzyskują uczniowie:

klasy I gimnazjum – od roku szkolnego 2016/2017

klasy II gimnazjum – od roku szkolnego 2016/2017

Podręczniki dla klas pierwszych i klas drugich w roku szkolnym 2016/2017 będą uczniom wypożyczane z biblioteki na zasadach ustalonych przez dyrektora szkoły.
Zestaw podręczników wybranych w roku szkolnym 2015/2016 będzie obowiązywał przez co najmniej kolejne 3 lata.

W związku z powyższym prosi się rodziców uczniów przyszłych klas I i klas II, aby nie dokonywali zakupów żadnych podręczników szkolnych.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 czerwiec 2016 - 10:39

Komentarze wyłączone

Peregrynacja Oblackiego Krzyża Światowych Dni Młodzieży

24.05.2016 we wtorek odbyła się peregrynacja Oblackiego Krzyża Światowych Dni Młodzieży dla naszego gimnazjum. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, w którym uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Apel poprowadził o. Mariusz Piasecki OMI wraz z uczniami. Apel wpisał się jako ważny element duchowego przygotowania do święta młodych jakim są Światowe Dni Młodzieży oraz do spotkania z papieżem Franciszkiem.


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 czerwiec 2016 - 10:19

Komentarze: 0

Kolejny turniej Denisa

W minioną sobotę Denis Grzesiuk (2a) brał udział w Pabianicach w Dniu Otwartym Parabadmintona. Było to spotkanie zawodników Kadry Narodowej i trenera z młodymi adeptami parabadmintona. Każdy z uczestników mógł skorzystać z porad i poćwiczyć z doświadczonymi zawodnikami oraz spróbować odbijać lotki nagrywane przez maszynę do wyrzucania lotek. A już w najbliższą środę czytaj dalej...Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 czerwiec 2016 - 09:16

Komentarze: 0

Turniej wiedzy o Henryku Sienkiewiczu

9 czerwca 2016r. uczniowie naszego gimnazjum brali udział w Turnieju wiedzy o Henryku Sienkiewiczu zorganizowanym w ramach roku Sienkiewiczowskiego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu. Rywalizowały ze sobą trzy szkoły: PG3, PG4 i PG5. Potyczka była wyrównana, a uczniowie PG3 zajęli ostatecznie 2 miejsce. Szkołę reprezentowali: Marek Pietrowicz, Aleksandra Pabisiak i Katarzyna Zimna z klasy 3b oraz Magdalena Kasprzak z klasy 2b. Gratulujemy!

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 14 czerwiec 2016 - 08:40

Komentarze wyłączone

Turniej Siatkarski w Opolu

Politechnika Opolska 12.05.2016r. - Turniej Siatkarski. Jesteśmy kolejny rok niepokonani!
Klub „Koziołki” Olimpiad Specjalnych Polska przy Publicznym Gimnazjum nr 3, zajął po raz kolejny I miejsce w Opolszczyźnie w Piłce Siatkowej Zunifikowanej. Będąc w najlepszej grupie nie daliśmy szans przeciwnikom wygrywając wszystkie mecze i kolejny rok z rzędu wygrywamy złoty medal. W skład drużyny wchodzą zawodnicy – Przemek Kopiczko, Denis Grzesiuk, Tomek Kościukiewicz, Patryk Dederko, Tomek Mazurek, Przemek Cyronek, Radek Nowakowski. Wielkie gratulacje!
Janusz Blachucik, Piotr Osóbka.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 06 czerwiec 2016 - 14:15

Komentarze: 0

Wyjazd nad morze

W tym roku szkolnym klasy integracyjne Ia, Ib i IIIa pojechały na wycieczkę do Jastrzębiej Góry. Był to piękny wspólnie spędzony czas, ale dosyć intensywny. Po przyjeździe poznawaliśmy okolice oraz nie zabrakło powitania z morzem.
Kolejnego dnia odbyła się wyprawa na Mierzeję Helską i związane z tym zwiedzanie Jastarni, spacer na cypel, pobyt w Muzeum Obrony Wybrzeża i Fokarium, gdzie obserwowaliśmy karmienie fok oraz spacer po Alei Gwiazd Sportu we Władysławowie. W tym dniu nie zabrakło wspaniałych lodów, które można było wybrać wśród 50. smaków.czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 04 czerwiec 2016 - 18:55

Komentarze: 0

Wizyta w przedszkolu

W piątek 6 maja 2016 klasa Ia razem z opiekunami odwiedziła grupę przedszkolaków w PP11. Celem spotkania była wspólna zabawa i szeroko pojęta integracja. Początkowo spotkanie wydawało się „trudne”. Powitania, przedstawiania się i zawieranie znajomości niby było proste. Jednak część przedszkolaków z dystansem patrzyło na gimnazjalistów. Taki był początek, ale potem.....
Potem wszyscy wspaniale się bawili i aż trudno uwierzyć, że spotkanie trwało dłużej niż planowano. Gimnazjaliści nawiązali kontakt z grupą przedszkolaków i wszyscy mamy nadzieję, że nie było to ostanie nasze wspólne spotkanie. A więc do następnego razu – tym razem w PG3.
Stanisława Ścigacz i Wojciech Jastrzębowski

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 03 czerwiec 2016 - 21:40

Komentarze: 0

Idź do strony       >>