Nasz patron
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3
Rekrutacja do szkół średnich
Dni Otwarte Szkoły!
Rekrutacja

Aktualności


Zawody uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych Frydek-Mistek ( Czechy)

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu w „XVIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej” dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek. Zawody, które skupiły na starcie aż 21 pięcioosobowych reprezentacji z Czech, Polski i Słowacji zostały zdominowane przez sportowców kędzierzyńskiego Gimnazjum. Odbyło się 5 konkurencji indywidualnych: bieg na 50 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 400m. oraz wielobój, a także 2 konkurencje drużynowe: sztafeta 5 x 80 m, oraz konkurencja przeciągania liny. Wszystkie wyniki, uzyskane w wyżej wymienionych konkurencjach były zaliczane do punktacji drużynowej. Zespół PG 3 w składzie: Alicja Warzecha, Marta Jahn, Patryk Kopiczko, Kamil Stanowski oraz Przemysław Kopiczko ustanowiła rekord tych zawodów w punktacji drużynowej, w której z ilością 620 punktów zdecydowanie wywalczył 1 miejsce. Nigdy wcześniej, w osiemnastoletniej historii tej imprezy żaden zespół nie przekroczył sumy 600 punktów w klasyfikacji drużynowej. Liderem ekipy z Kędzierzyna-Koźla był Przemysław Kopiczko, który wywalczył 3 medale indywidualnie- srebrne: w rzucie piłeczką palantową, w biegu na 400 m. oraz w wieloboju, oraz 3 medale w drużynie: złoty w punktacji drużynowej oraz srebrne w sztafecie 5x 80 m. i w przeciąganiu liny. Cztery medale wywalczył brat Przemka, Patryk, który oprócz jednego złotego i dwóch srebrnych medali w drużynie wywalczył indywidualnie brązowy medal w skoku w dal. Po trzy medale zdobyli: Alicja Warzecha, Marta Jahn oraz Kamil Stanowski zdobywając z drużyną po jednym złotym i dwóch srebrnych krążkach.

Opiekunami ekipy Publicznego Gimnazjum Nr 3 z Kędzierzyna-Koźla byli: Stanisława Zasowska-Ścigacz, Janusz Blachucik i Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 27 październik 2014 - 08:14

Komentarze wyłączone

Konferencja z ZAKSĄ w PG 3

Już drugi raz Publiczne Gimnazjum nr 3 gościło w swoich murach siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle na konferencji prasowej. To efekt współpracy szkoły z klubem oraz realizacja innowacji pedagogicznej o charakterze dziennikarskim. Tym razem poza gimnazjalistami, uczestnikami spotkania byli uczniowie szkół podstawowych nr 5, 6 i 11oraz podopieczni DPS-u z Koźla. Oczywiście dosyć liczną grupę stanowili lokalni dziennikarze. Po wystąpieniu Sabiny Nowosielskiej – prezesa klubu, oświadczenie wydał Grzegorz Bociek – atakujący drużyny z Kędzierzyna-Koźla, który wyjaśnił swoją sytuację zdrowotną. Po nim Sebastian Świderski zaprezentował skład zespołu na sezon 2014/2015. Poznaliśmy także wzory koszulek meczowych ,w których będą występować zawodnicy w nadchodzących rozgrywkach. Trener przedstawił również kapitana- Michała Ruciaka i sztab szkoleniowy. Po części oficjalnej, padały pytania ze strony dziennikarzy oraz uczniów, niewątpliwą atrakcją spotkania był udział mistrzów świata: Pawła Zagumnego, Pawła Zatorskiego, Marcina Możdżonka i Pawła Brandta, ciekawość wzbudzali także nowi zawodnicy Zaksy z zagranicy- Holender Nimir Abdel-Aziz oraz Brazylijczyk Lucas Loh. Padła także deklaracja z ust Pani prezes, że wzorem ubiegłego roku szkoły będą mogły uczestniczyć w projekcie sponsora i drużyny pt. „Trenuj z Zaksą”. Spotkanie było również okazja dla łowców autografów i zdjęć z siatkarzami, z czego skwapliwie skorzystali.
http://www.zaksa.net/foto_61.html

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 październik 2014 - 09:50

Komentarze wyłączone

Ankieta

link z ankietą internetową dla uczniów, którzy w 2012 roku brali udział w projekcie Dom kultury+. Edukacja artystyczna (2012).

www.publicprofits.pl/nck1/

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 wrzesień 2014 - 14:00

Komentarze wyłączone

STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2014/2015


STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456 zł na osobę w rodzinie. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy pobrać i złożyć do 15 września danego roku szkolnego u pracownika socjalnego w godzinach jego pracy, a osoby nie korzystające z pomocy pracownika socjalnego na I piętrz w pok. Nr. 10 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Do wniosku o udzielenie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie z uczniem, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, a w szczególności:

[ Czytaj resztę... ]

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 29 sierpień 2014 - 13:58

Komentarze wyłączone

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 1 września:

Klasy I - godz. 9.00

Klasy II i III - godz. 9.30

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 sierpień 2014 - 12:18

Komentarze wyłączone

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III odbędzie się 26.06.2014r. o godz. 16.30.
Zakończenie roku szkolnego dla klas I i II odbędzie się 27.06.2014r o godz. 9.00. Rozdanie świadectw uczniom klas III - 27.06.2014r. o godz. 10.00.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 26 czerwiec 2014 - 12:20

Komentarze wyłączone

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

DNIA 25 CZERWCA 2014 r.
W GODZ. 12.00 – 16.30
ODBĘDZIE SIĘ
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM
NR 3 KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 11 czerwiec 2014 - 13:39

Komentarze wyłączone

„Ten zwycięża, kto miłuje.”

Maj to dla naszego gimnazjum szczególny miesiąc, z uwagi na to, że obchodzimy święto szkoły. Już po raz szósty mogliśmy wspominać znamienitą postać naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W tym roku skupiliśmy się na miłości i ta myśl Prymasa Tysiąclecia przyświecała naszej działalności. Na początku maja odbyły się warsztaty pisarskie zatytułowane: „Listy do Kardynała Wyszyńskiego”. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem, chociaż myśli filozoficzne i społeczne Kardynała nie należą do najprostszych ,w interpretacji.
Najwyższe uznanie zdobył list uczniów klasy 3a – Agaty Serwaczak, Przemysława Owsiańskiego oraz Marcina Woźniaka. Wyróżnione również zostały prace uczniów klasy 1a oraz 2a.
Następnie , dnia 14 maja br. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Stanisławą Ścigacz uczestniczyli w corocznym spotkaniu młodzieży na Jasnej Górze.
Zwieńczeniem wszystkiego był 30 maja 2014r. , czyli: ŚWIĘTO SZKOŁY.
W atmosferze uroczystej powagi wspominaliśmy naszego patrona. Przypomnieliśmy sobie, po raz kolejny, co znaczy umiłowanie Ojczyzny, poświęcenie dla niej, czym jest miłość do drugiego człowieka i jak ważnym jest wzrastanie w poczuciu wolności i akceptacji.
Uczestniczyliśmy wszyscy: goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Nasze rozważania uświetniło przemówienie Pani Dyrektor, Ojca Proboszcza oraz Wiceprezydenta Miasta – pana Jacka Króla.
W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani S. Ścigacz, pani E. Mikity, pani K. Wątroby oraz państwa M. i K. Kazanowskich.


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 09 czerwiec 2014 - 12:41

Komentarze wyłączone

Galeria zdjęć z akcji Polska Biega

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 czerwiec 2014 - 10:34

Komentarze wyłączone

„Warto oddać życie za miłość, wolność, prawdę, godność ludzką...”

Tak mówił 2 czerwca do młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie - Koźlu ksiądz Paweł Witek, uwolniony z rąk separatystów donieckich.
Ksiądz Paweł – Chrystusowiec (Chrystusowcy to katolickie zgromadzenie zakonne, pełniące posługę dla rodaków za granicą. Pełna nazwa zgromadzenia brzmi: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej), zaginął we wtorek 27 maja. Miał wziąć udział w maratonie modlitwy razem ze swoimi przyjaciółmi. To właśnie oni głosili zaginięcie księdza i powiadomili biskupa, konsulat i dziennikarzy.
Ksiądz Paweł niechętnie mówił o zatrzymaniu. Przewieziono Go w bagażniku samochodu, zaklejono oczy, ręce i nogi taśmą klejącą – przetrzymywano w piwnicy. Słyszał odgłosy z sąsiednich pomieszczeń, gdzie przetrzymywano inne osoby. Przesłuchiwany starał się nic nie mówić, po prostu milczał. Cały czas odmawiał różaniec. Pamięta tylko jedno uderzenie w kolano. Negocjacje dotyczące Jego przetrzymywania odbywały się nocą. Rozmowy z separatystami prowadził biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Kościoła katolickiego na Ukrainie Jan Sobiło oraz konsul generalny RP w Doniecku Jakub Wołąsiewicz. Ksiądz Paweł spędził w odosobnieniu 20 godzin. W środę 28 maja koło godziny 11-tej został zaprowadzony do Sztabu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tam usłyszał o swoim uwolnieniu. Kiedy przelatujące myśliwce ostrzeliwały teren, jeden z młodych ludzi włożył księdzu chełm na głowę mówiąc „ktoś musi przeżyć, aby modlić się o pokój na Ukrainie”.
Ksiądz Paweł Witek na zakończenie spotkania powiedział młodzieży, że największym bólem człowieka jest strach i należy pamiętać o tym, aby nigdy w życiu nie dać się zmanipulować.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 czerwiec 2014 - 09:47

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>