Nasz patron
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3
Rekrutacja do szkół średnich
Dni Otwarte Szkoły!
Rekrutacja

Aktualności


Ankieta

link z ankietą internetową dla uczniów, którzy w 2012 roku brali udział w projekcie Dom kultury+. Edukacja artystyczna (2012).

www.publicprofits.pl/nck1/

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 wrzesień 2014 - 14:00

Komentarze wyłączone

STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2014/2015


STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2014/2015
Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 456 zł na osobę w rodzinie. Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego należy pobrać i złożyć do 15 września danego roku szkolnego u pracownika socjalnego w godzinach jego pracy, a osoby nie korzystające z pomocy pracownika socjalnego na I piętrz w pok. Nr. 10 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.
Do wniosku o udzielenie stypendium szkolnego należy dołączyć zaświadczenia lub oświadczenia o wysokości dochodów netto członków rodziny zamieszkujących wspólnie z uczniem, z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku lub w przypadku utraty dochodu z miesiąca, w którym wniosek został złożony, bez względu na tytuł i źródło ich uzyskania, a w szczególności:

[ Czytaj resztę... ]

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 29 sierpień 2014 - 13:58

Komentarze wyłączone

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 1 września:

Klasy I - godz. 9.00

Klasy II i III - godz. 9.30

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 sierpień 2014 - 12:18

Komentarze wyłączone

Zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III odbędzie się 26.06.2014r. o godz. 16.30.
Zakończenie roku szkolnego dla klas I i II odbędzie się 27.06.2014r o godz. 9.00. Rozdanie świadectw uczniom klas III - 27.06.2014r. o godz. 10.00.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 26 czerwiec 2014 - 12:20

Komentarze wyłączone

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

DNIA 25 CZERWCA 2014 r.
W GODZ. 12.00 – 16.30
ODBĘDZIE SIĘ
W PUBLICZNYM GIMNAZJUM
NR 3 KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 11 czerwiec 2014 - 13:39

Komentarze wyłączone

„Ten zwycięża, kto miłuje.”

Maj to dla naszego gimnazjum szczególny miesiąc, z uwagi na to, że obchodzimy święto szkoły. Już po raz szósty mogliśmy wspominać znamienitą postać naszego patrona Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
W tym roku skupiliśmy się na miłości i ta myśl Prymasa Tysiąclecia przyświecała naszej działalności. Na początku maja odbyły się warsztaty pisarskie zatytułowane: „Listy do Kardynała Wyszyńskiego”. Spotkały się one z dużym zainteresowaniem, chociaż myśli filozoficzne i społeczne Kardynała nie należą do najprostszych ,w interpretacji.
Najwyższe uznanie zdobył list uczniów klasy 3a – Agaty Serwaczak, Przemysława Owsiańskiego oraz Marcina Woźniaka. Wyróżnione również zostały prace uczniów klasy 1a oraz 2a.
Następnie , dnia 14 maja br. uczniowie naszej szkoły wraz z panią Stanisławą Ścigacz uczestniczyli w corocznym spotkaniu młodzieży na Jasnej Górze.
Zwieńczeniem wszystkiego był 30 maja 2014r. , czyli: ŚWIĘTO SZKOŁY.
W atmosferze uroczystej powagi wspominaliśmy naszego patrona. Przypomnieliśmy sobie, po raz kolejny, co znaczy umiłowanie Ojczyzny, poświęcenie dla niej, czym jest miłość do drugiego człowieka i jak ważnym jest wzrastanie w poczuciu wolności i akceptacji.
Uczestniczyliśmy wszyscy: goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie. Nasze rozważania uświetniło przemówienie Pani Dyrektor, Ojca Proboszcza oraz Wiceprezydenta Miasta – pana Jacka Króla.
W przygotowanie uroczystości włączyli się uczniowie wszystkich klas naszego gimnazjum, pod kierunkiem pani S. Ścigacz, pani E. Mikity, pani K. Wątroby oraz państwa M. i K. Kazanowskich.


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 09 czerwiec 2014 - 12:41

Komentarze wyłączone

Galeria zdjęć z akcji Polska Biega

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 czerwiec 2014 - 10:34

Komentarze wyłączone

„Warto oddać życie za miłość, wolność, prawdę, godność ludzką...”

Tak mówił 2 czerwca do młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 3 im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie - Koźlu ksiądz Paweł Witek, uwolniony z rąk separatystów donieckich.
Ksiądz Paweł – Chrystusowiec (Chrystusowcy to katolickie zgromadzenie zakonne, pełniące posługę dla rodaków za granicą. Pełna nazwa zgromadzenia brzmi: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej), zaginął we wtorek 27 maja. Miał wziąć udział w maratonie modlitwy razem ze swoimi przyjaciółmi. To właśnie oni głosili zaginięcie księdza i powiadomili biskupa, konsulat i dziennikarzy.
Ksiądz Paweł niechętnie mówił o zatrzymaniu. Przewieziono Go w bagażniku samochodu, zaklejono oczy, ręce i nogi taśmą klejącą – przetrzymywano w piwnicy. Słyszał odgłosy z sąsiednich pomieszczeń, gdzie przetrzymywano inne osoby. Przesłuchiwany starał się nic nie mówić, po prostu milczał. Cały czas odmawiał różaniec. Pamięta tylko jedno uderzenie w kolano. Negocjacje dotyczące Jego przetrzymywania odbywały się nocą. Rozmowy z separatystami prowadził biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Kościoła katolickiego na Ukrainie Jan Sobiło oraz konsul generalny RP w Doniecku Jakub Wołąsiewicz. Ksiądz Paweł spędził w odosobnieniu 20 godzin. W środę 28 maja koło godziny 11-tej został zaprowadzony do Sztabu Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Tam usłyszał o swoim uwolnieniu. Kiedy przelatujące myśliwce ostrzeliwały teren, jeden z młodych ludzi włożył księdzu chełm na głowę mówiąc „ktoś musi przeżyć, aby modlić się o pokój na Ukrainie”.
Ksiądz Paweł Witek na zakończenie spotkania powiedział młodzieży, że największym bólem człowieka jest strach i należy pamiętać o tym, aby nigdy w życiu nie dać się zmanipulować.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 czerwiec 2014 - 09:47

Komentarze wyłączone

VI Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę

W dniu 14 maja 2014 roku przedstawiciele Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie - Koźlu, uczestniczyli w VI Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół Prymasowskich na Jasną Górę.
Na Jasną Górę przybyli uczniowie, nauczyciele, wychowawcy, dyrektorzy szkół, duszpasterze, katecheci, a także przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego z prezesem panią Elżbietą Dymitrowską. Modliliśmy się przede wszystkim o rychłą beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia.
Hasłem tegorocznego spotkania były słowa: „Czuwaj wiaro i wytężaj słuch, pręż swój młody duch…”. (Jest to cytat z piosenki pt.„Pałacyk Michla”).
Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 7:30 z opiekunami: o. Dominikiem Ochlakiem OMI, p. Stanisławą Ścigacz oraz p. Pawłem Serafinowiczem.
W Częstochowie udaliśmy się do Instytutu im. Ks. Kardynała Wyszyńskiego. Tam zwiedziliśmy wystawę poświęconą Jego pamięci, a następnie w strugach deszczu udaliśmy się do Auli ks. Kordeckiego, gdzie obejrzeliśmy piękny program artystyczny poświęcony 70 rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego. W Powstaniu Warszawskim Patron naszej szkoły brał czynny udział, jako kapelan zgrupowania Żoliborz – Kampinos nosząc pseudonim Radwan 3. Równocześnie mieliśmy okazję wysłuchać wspomnień uczestnika Powstania Warszawskiego pana Leszka Czarcińskiego.
Następnie dwie werblistki poprowadziły przemarsz pocztów sztandarowych do Kaplicy Matki Bożej. Pochód był wspaniały! Na odgłos werbli pielgrzymi przebywający na Jasnej Górze przystawali i rozstępowali się robiąc zdjęcia Duża ilość sztandarów naprawdę robiła wrażenie. Msza św. rozpoczęła się w samo południe, a przewodniczył jej ks. Edward Pleń, krajowy duszpasterz sportowców.[ Czytaj resztę... ]

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 05 czerwiec 2014 - 09:47

Komentarze wyłączone

X weekend Polska BiegaBieg odbędzie się 30.05.2014 (piątek), o godzinie 9.00.

Bieg prowadzi szutrową nawierzchnią ścieżki rowerowej od Al. Partyzantów w stronę ul. Gliwickiej. W zależności od wieku dystans od 300m ( przedszkolaki) poprzez 500m - 1000m (szkoła podstawowa), do 2000m w biegu głównym, dla wszystkich chętnych - młodzieży i dorosłych.

Każdy uczestnik otrzyma na mecie dyplom za udział w biegu.

Zapraszamy

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 28 maj 2014 - 09:01

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>