Nasz patron
Rekrutacja
Dzień otwarty
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3
Rekrutacja do szkół średnich

Aktualności


WARSZTATY WIELKANOCNE 2015

W naszym gimnazjum odbywają się cyklicznie spotkania około-świąteczne z zaprzyjaźnionymi szkołami podstawowymi i DPS-em. Warsztaty mają na celu integrację uczniów naszego gimnazjum z uczniami innych szkół, a także osób z niepełnosprawnościami różnego typu. Podczas warsztatów wykonywane są ozdoby świąteczne, upominki, gadżety, dekoracje oraz kartki. Ostatnie spotkanie miało miejsce 27 marca. Zaproszeni uczniowie pracując w grupach ozdabiali styropianowe jajka i komponowali samodzielnie kartki świąteczne. Metody stosowane podczas zajęć to m.in. quilling, wyklejanki, techniki mieszane. Na każdym spotkaniu dla uczniów przygotowany jest poczęstunek. Panuje przyjazna, domowa atmosfera, nawiązują się nowe znajomości. Mamy nadzieję, że te spotkania staną się tradycją naszej szkoły.
Joanna Hermanowicz
Agnieszka Garus-Saramak


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 31 marzec 2015 - 17:45

Komentarze wyłączone

Wielki sukces siatkarzy Gimnazjum nr 3.

W środę 18 marca 2015r. w Głogówku reprezentanci naszej szkoły zdobyli I miejsce w województwie, w zawodach drużyn zunifikowanych w piłce siatkowej Olimpiad Specjalnych Polska. Nie było łatwo, turniej rozgrywany był na wysokim poziomie a rozstrzygane mecze w tie-breakach świadczą o zaciętości i walce zawodników do ostatnich punktów.
W zeszłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w tym roku znacznie lepiej. Sukces pozwala nam brać udział w zawodach okręgowych a więc – południowa Polska. Mamy nadzieję i tam powalczyć i zająć wysoką lokatę.
Janusz Blachucik.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 30 marzec 2015 - 14:05

Komentarze wyłączone

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

W czwartek 19 marca 2015 roku, w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Należy podkreślić, że w wielu krajach, w tym samym czasie, ale w innych językach, dzieci i młodzież rozwiązują takie same zadania. Ta świadomość towarzyszyła naszym uczniom w czasie rozwiązywania zadań konkursowych.
Już ósmy raz bierze udział w Międzynarodowym Konkursie, który odbywa się w naszej szkole, Aleksandra Truchan – wcześniej uczennica PSP nr 11, a obecnie PG nr 5 (Zespół Szkół Nr 1).
Stanisława ŚcigaczPobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 marzec 2015 - 14:13

Komentarze wyłączone

MIEJSKI KONKURS MINI PLAY – BACK SHOW

We wtorek 17 marca 2015 roku wzięliśmy udział w MIEJSKIM KONKURSIE MINI PLAY – BACK SHOW, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12. Uczeń naszej szkoły z klasy 3a Marek Reda prezentował piosenkę Ellie Gouding’a pt. „Love me like you do”.
Za udział w Konkursie, Marek został nagrodzony. Było to wspaniałe spotkanie integracyjne, na którym panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera. Wśród widzów był obecny inny uczeń naszej szkoły Brayan Maczuba. Zarówno Marek jak i Brayan, to byli uczniowie PSP nr 12, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili swoich byłych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 marzec 2015 - 14:13

Komentarze wyłączone

Integracja w PG3

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 16 marzec 2015 - 14:02

Komentarze wyłączone

Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum nr 3 w halowej piłce nożnej.

W pięć kolejnych wtorków rozgrywane były Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w halowej piłce nożnej.
3 marca, w meczu finałowym Łyse Węże pokonały FC Ząbki 16:13.
Zwycięzcy to uczniowie klas pierwszych, a srebrni medaliści to trzecioklasiści. Po meczu finałowym nastąpiło uroczyste wręczenie medali i dyplomów przez p. wicedyrektora Grzegorza Baczyńskiego.
Najlepszym bramkarzem został Patryk Naus , natomiast Królem Strzelców z 35 golami – Tomasz Mazurek.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 04 marzec 2015 - 11:53

Komentarze wyłączone

Nasi uczniowie debatują

Wieloletnią tradycją jest udział uczniów PG 3 w debatach organizowanych przez kędzierzyńskie licea. To obok Maratonów Pisania Listów Amnesty International, kolejna okazja na integrację z koleżankami i kolegami ze szkół średnich. Często ,stają się również możliwością spotkania absolwentów. Kolejny już raz gościliśmy w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie dyskusję rozgrzał temat dotyczący przywrócenia w Polsce kary śmierci. Rywalizację zwolenników tezy oraz jej przeciwników zakończyło głosowanie , które zdecydowanie wypadło na korzyść tych drugich. Uczniowie PG 3 również aktywnie prezentowali swoje opinie, a ich wybór nie pozostawił wątpliwości, gdyż poparli stanowisko, które reprezentuje Amnesty International, czyli byli przeciwni przywróceniu kary śmierci. Debaty , to także doskonała lekcja kultury dyskusji, która stanowi podstawę wymiany poglądów.
Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:30

Komentarze wyłączone

Lekcja z senatorem

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, na zaproszenie dyrekcji przybył do szkoły senator RP- Aleksander Świeykowski. Głównym celem wizyty była lekcja Wiedzy o Społeczeństwie, którą poprowadził znamienity gość dla klas III . Podczas zajęćuczniowie poznali główne zasady funkcjonowania Senatu, dowiedzieli się o działaniu komisji i procesie legislacyjnym oraz pytali o to , jak wygląda dzień pracy senatora. Jednak najbardziej intrygującym tematem była dla gimnazjalistów współpraca Pana Aleksandra Świeykowskiego z rozgłośnią Radia Wolna Europa, o której z pasją opowiadał . Lekcja historii najnowszej i możliwość kontaktu z osobą- świadkiem przemian polityczno-społecznych w Polsce, która choć na emigracji, to jednak uczestniczyła w tym procesie, była dla uczniów cennym doświadczeniem. Spotkanie z senatorem Świeykowskim miało jeszcze jeden wymiar , było podziękowaniem za wsparcie okazywane klasom integracyjnym przy organizowaniu wyjazdów na zawody sportowe, również za granicę.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:30

Komentarze wyłączone

XVIII Międzynarodowa Zimowa Olimpiada Sportowa w Moravce

Ogromnym sukcesem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczających do Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się wyjazd do miejscowości Moravka (Czechy). Młodzi, kędzierzyńscy sportowcy wzięli udział w "XVIII Międzynarodowej Zimowej Olimpiadzie Sportowej". W imprezie wystartowało 55 zawodników z Czech, Polski i Słowacji. Zawody rozgrywane były na wzór biathlonu. Młodzi sportowcy w przypadku błędnego strzelania musieli dodatkowo zaliczać rundy karne. Zawody te zostały zdominowane przez kędzierzyńskich gimnazjalistów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca. Zwyciężył Marek Reda, który trasę przejechał najszybciej, i nie popełniając na trasie żadnego błędu. Drugi był Stanisław Selcer a trzeci Patryk Kopiczko. Startujący w reprezentacji PG 3 pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca: Alicja Warzecha wywalczyła 15 pozycję a Kamil Stanowski bł 23. To kolejny sukces uczniów tej szkoły podczas zawodów z Czechach. W ubiegłym roku odnosili zwycięstwa zarówno w olimpiadzie letniej jak i zimowej. Opiekunami młodych sportowców byli: Stanisława Zasowska-Ścigacz i Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:15

Komentarze wyłączone

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W PG3

W piątek 5 grudnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr3 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się warsztaty świąteczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie - Koźlu oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Koźlu. Uczestnicy spotkania wykonywali kartki świąteczne i inne ozdoby. Celem spotkania była integracja młodzieży gimnazjalnej z młodzieżą ze szkoły podstawowej oraz z mieszkańcami DPSu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać, wspólnie pracować oraz stworzyć miłą atmosferę „świąteczną” przed zbliżającymi się świętami. Był to też czas wspólnego posiłku. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w spotkanie – zarówno uczniom jak i nauczycielom. Na pewno z wielką przyjemnością powtórzymy takie spotkanie.
Stanisława Ścogacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 styczeń 2015 - 10:32

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>