Nasz patron
Zobacz nas na facebooku
Raport z ewaluacji problemowej
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Mamy siłownię !

Po dwunastu latach starań nasza szkoła wzbogaciła się o nowe pomieszczenia do ćwiczeń. Przy okazji uroczystego otwarcia siłowni i sali do zajęć z kultury fizycznej, uczniowie oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć inscenizację prezentującą historię sportu od czasów antycznych do współczesności oraz przybliżone zostały największe sukcesy reprezentantów gimnazjum w różnych dyscyplinach i konkurencjach. Osobami, które zaszczyciły swoją obecnością wspomniane wydarzenie, były: Prezydent Miasta Kędzierzyna-Koźla Pani Sabina Nowosielska, przedstawiciele Opolskiego Kuratorium Oświaty, Kierownik Wydziału Oświaty i Wychowania UM Pani Bożena Jankowska, Pani Dorota Mrówka radna miejska i przedstawiciel Rady Rodziców PG 3, dyrektorzy zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół, a także zawodnicy Klubu Sportowego ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Grzegorz Pająk i Dominik Witczak. Z tym drugim Gimnazjum nr 3 podpisało List Intencyjny o współpracy.Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:36

Komentarze: 0

Dominik Witczak ambasadorem PG 3 !

Podczas uroczystego otwarcia siłowni w naszym gimnazjum doszło do podpisania Listu Intencyjnego o współpracy szkoły z siatkarzem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Dominikiem Witczakiem- atakującym drużyny Mistrzów Polski. Zawodnik będzie ambasadorem szkoły, ale przede wszystkim promotorem idei integracji z osobami niepełnosprawnymi poprzez sport. Liczymy na owocną współpracę i życzymy sukcesów!
zdjęcia: Jarosław Jurkowski

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:31

Komentarze: 0

Nagrodzony nauczyciel

12 października 2016 r. w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbyła się wojewódzka uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W czasie jej trwania wręczone zostały odznaczenia i nagrody dla najbardziej zasłużonych nauczycieli Opolszczyzny. Wśród wyróżnionych w tym roku, Nagrodą Opolskiego Kuratora Oświaty znalazł się także reprezentant naszego gimnazjum, był nim pan Krzysztof Kazanowski, nauczyciel historii, geografii i WOS, opiekun Szkolnej Grupy Amnesty International oraz rzecznik prasowy szkoły i Pełnomocnik Dyrekcji ds. Równego Traktowania. Gratulujemy!


zdjęcie: Sławomir Mielnik NTO

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:25

Komentarze: 0

Protestują nauczyciele i uczniowie

Reforma edukacji wzbudza ogromne emocje. 10 października nauczyciele wyrazili swój sprzeciw podczas pikiet i manifestacji w 17 miastach wojewódzkich Polski. W mniejszych miejscowościach inicjowano różnego typu działania ukazujące problemy wynikające z reformy oświaty. W Publicznym Gimnazjum nr 3 uczniowie również podjęli akcję, która była protestem przeciw planowanym zmianom. Przez kilka dni ponad 80 % uczniów podpisało się pod petycją Samorządu Uczniowskiego do minister edukacji. Ponadto kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji wysyłania „pocztówek” z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którym przyświecało hasło: „ Szkoła jest nasza. Nie dla szkodliwej reformy!” Natomiast większość nauczycieli i pracownicy obsługi, uczestniczący w uroczystej akademii udekorowani byli przypinkami z napisem „Nie dla likwidacji gimnazjów”.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 październik 2016 - 22:22

Komentarze: 0

Międzynarodowa Olimpiada Sportowa w Lekkiej Atletyce

Ogromnym sukcesem uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się udział w "XX Jubileuszowej Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej w Lekkiej Atletyce", która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek Mistek. W imprezie tej wystartowała rekordowa ilość zawodników i zespołów reprezentujących Polskę, Słowację i Czechy. Wśród 25 zespołów reprezentowane były między innymi szkoły czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 01 październik 2016 - 12:43

Komentarze: 0

Narodowy Dzień Badmintona

Nasi uczniowie 10 września wzięli udział w Narodowym Dniu Badmintona, który odbył się w Warszawie na Stadionie Narodowym. Polski Związek Badmintona zorganizował wydarzenie sportowe bez precedensu. Pod dachem stadionu znajdowało się 51 kortów do badmintona, na których od godziny 10 do 20 odbywały się turnieje, konkursy, gry pokazowe, nauka gry oraz prezentacja parabadmintona. czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 17 wrzesień 2016 - 11:44

Komentarze: 0

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
odbędzie się 01.09.2016
dla klas I - godz. 9.00 na sali gimnastycznej
dla klas II i III - godz. 9.30 na sali gimnastycznej

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 29 sierpień 2016 - 11:34

Komentarze wyłączone

Turniej Denisa w Irlandii Północnej

Drugi turniej parabadmintona zaliczył nasz uczeń Denis Grzesiuk. Razem z trenerem kadry narodowej panem Tomaszem Zioło i resztą reprezentacji Polski, brali udział w Carlton Irish Para-Badminton International w Antrim. Zawody odbywały się w Irlandii Północnej.czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 18 lipiec 2016 - 22:12

Komentarze: 0

Zakończenie klas III

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 26 czerwiec 2016 - 12:22

Komentarze wyłączone

Podręczniki dla klas I i II w roku szkolnym 2016/2017

Znowelizowana ustawa o systemie oświaty stanowi, że uczniowie gimnazjów mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania.

Uprawnienie uzyskują uczniowie:

klasy I gimnazjum – od roku szkolnego 2016/2017

klasy II gimnazjum – od roku szkolnego 2016/2017

Podręczniki dla klas pierwszych i klas drugich w roku szkolnym 2016/2017 będą uczniom wypożyczane z biblioteki na zasadach ustalonych przez dyrektora szkoły.
Zestaw podręczników wybranych w roku szkolnym 2015/2016 będzie obowiązywał przez co najmniej kolejne 3 lata.

W związku z powyższym prosi się rodziców uczniów przyszłych klas I i klas II, aby nie dokonywali zakupów żadnych podręczników szkolnych.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 czerwiec 2016 - 10:39

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>