Nasz patron
Rekrutacja
Dzień otwarty
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3
Rekrutacja do szkół średnich

Aktualności


Integracja w PG3

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 16 marzec 2015 - 14:02

Komentarze wyłączone

MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

W czwartek 19 marca 2015 roku, w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Należy podkreślić, że w wielu krajach, w tym samym czasie, ale w innych językach, dzieci i młodzież rozwiązują takie same zadania. Ta świadomość towarzyszyła naszym uczniom w czasie rozwiązywania zadań konkursowych.
Już ósmy raz bierze udział w Międzynarodowym Konkursie, który odbywa się w naszej szkole, Aleksandra Truchan – wcześniej uczennica PSP nr 11, a obecnie PG nr 5 (Zespół Szkół Nr 1).
Stanisława ŚcigaczPobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 marzec 2015 - 14:13

Komentarze wyłączone

MIEJSKI KONKURS MINI PLAY – BACK SHOW

We wtorek 17 marca 2015 roku wzięliśmy udział w MIEJSKIM KONKURSIE MINI PLAY – BACK SHOW, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 12. Uczeń naszej szkoły z klasy 3a Marek Reda prezentował piosenkę Ellie Gouding’a pt. „Love me like you do”.
Za udział w Konkursie, Marek został nagrodzony. Było to wspaniałe spotkanie integracyjne, na którym panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera. Wśród widzów był obecny inny uczeń naszej szkoły Brayan Maczuba. Zarówno Marek jak i Brayan, to byli uczniowie PSP nr 12, którzy z wielką przyjemnością odwiedzili swoich byłych nauczycieli oraz koleżanki i kolegów.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 20 marzec 2015 - 14:13

Komentarze wyłączone

Mistrzostwa Publicznego Gimnazjum nr 3 w halowej piłce nożnej.

W pięć kolejnych wtorków rozgrywane były Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w halowej piłce nożnej.
3 marca, w meczu finałowym Łyse Węże pokonały FC Ząbki 16:13.
Zwycięzcy to uczniowie klas pierwszych, a srebrni medaliści to trzecioklasiści. Po meczu finałowym nastąpiło uroczyste wręczenie medali i dyplomów przez p. wicedyrektora Grzegorza Baczyńskiego.
Najlepszym bramkarzem został Patryk Naus , natomiast Królem Strzelców z 35 golami – Tomasz Mazurek.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 04 marzec 2015 - 11:53

Komentarze wyłączone

Nasi uczniowie debatują

Wieloletnią tradycją jest udział uczniów PG 3 w debatach organizowanych przez kędzierzyńskie licea. To obok Maratonów Pisania Listów Amnesty International, kolejna okazja na integrację z koleżankami i kolegami ze szkół średnich. Często ,stają się również możliwością spotkania absolwentów. Kolejny już raz gościliśmy w I LO im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie – Koźlu, gdzie dyskusję rozgrzał temat dotyczący przywrócenia w Polsce kary śmierci. Rywalizację zwolenników tezy oraz jej przeciwników zakończyło głosowanie , które zdecydowanie wypadło na korzyść tych drugich. Uczniowie PG 3 również aktywnie prezentowali swoje opinie, a ich wybór nie pozostawił wątpliwości, gdyż poparli stanowisko, które reprezentuje Amnesty International, czyli byli przeciwni przywróceniu kary śmierci. Debaty , to także doskonała lekcja kultury dyskusji, która stanowi podstawę wymiany poglądów.
Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:30

Komentarze wyłączone

Lekcja z senatorem

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu, na zaproszenie dyrekcji przybył do szkoły senator RP- Aleksander Świeykowski. Głównym celem wizyty była lekcja Wiedzy o Społeczeństwie, którą poprowadził znamienity gość dla klas III . Podczas zajęćuczniowie poznali główne zasady funkcjonowania Senatu, dowiedzieli się o działaniu komisji i procesie legislacyjnym oraz pytali o to , jak wygląda dzień pracy senatora. Jednak najbardziej intrygującym tematem była dla gimnazjalistów współpraca Pana Aleksandra Świeykowskiego z rozgłośnią Radia Wolna Europa, o której z pasją opowiadał . Lekcja historii najnowszej i możliwość kontaktu z osobą- świadkiem przemian polityczno-społecznych w Polsce, która choć na emigracji, to jednak uczestniczyła w tym procesie, była dla uczniów cennym doświadczeniem. Spotkanie z senatorem Świeykowskim miało jeszcze jeden wymiar , było podziękowaniem za wsparcie okazywane klasom integracyjnym przy organizowaniu wyjazdów na zawody sportowe, również za granicę.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:30

Komentarze wyłączone

XVIII Międzynarodowa Zimowa Olimpiada Sportowa w Moravce

Ogromnym sukcesem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczających do Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu zakończył się wyjazd do miejscowości Moravka (Czechy). Młodzi, kędzierzyńscy sportowcy wzięli udział w "XVIII Międzynarodowej Zimowej Olimpiadzie Sportowej". W imprezie wystartowało 55 zawodników z Czech, Polski i Słowacji. Zawody rozgrywane były na wzór biathlonu. Młodzi sportowcy w przypadku błędnego strzelania musieli dodatkowo zaliczać rundy karne. Zawody te zostały zdominowane przez kędzierzyńskich gimnazjalistów, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca. Zwyciężył Marek Reda, który trasę przejechał najszybciej, i nie popełniając na trasie żadnego błędu. Drugi był Stanisław Selcer a trzeci Patryk Kopiczko. Startujący w reprezentacji PG 3 pozostali uczniowie zajęli dalsze miejsca: Alicja Warzecha wywalczyła 15 pozycję a Kamil Stanowski bł 23. To kolejny sukces uczniów tej szkoły podczas zawodów z Czechach. W ubiegłym roku odnosili zwycięstwa zarówno w olimpiadzie letniej jak i zimowej. Opiekunami młodych sportowców byli: Stanisława Zasowska-Ścigacz i Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 luty 2015 - 09:15

Komentarze wyłączone

WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W PG3

W piątek 5 grudnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr3 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się warsztaty świąteczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie - Koźlu oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Koźlu. Uczestnicy spotkania wykonywali kartki świąteczne i inne ozdoby. Celem spotkania była integracja młodzieży gimnazjalnej z młodzieżą ze szkoły podstawowej oraz z mieszkańcami DPSu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać, wspólnie pracować oraz stworzyć miłą atmosferę „świąteczną” przed zbliżającymi się świętami. Był to też czas wspólnego posiłku. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w spotkanie – zarówno uczniom jak i nauczycielom. Na pewno z wielką przyjemnością powtórzymy takie spotkanie.
Stanisława Ścogacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 styczeń 2015 - 10:32

Komentarze wyłączone

WIZYTA W ARESZCIE ŚLEDCZYM I KOLĘDOWANIE W DPS ŚW. KAROLA

We wtorek 9 grudnia 2014 roku uczniowie klas integracyjnych 3a i 2a z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie – Koźlu, mieli okazję poznać zasady funkcjonowania Aresztu Sledczego i resocjalizację osadzonych oraz odwiedzili mieszkańców Domu Świętego Karola w Koźlu. Młodzież gimnazjalna zawiozła słodycze, którymi podzielili się parafianie uczestniczący w roratach, w kościele św. Eugeniusza na Pogorzelcu. Mieszkańcy DPSu już mieli okazję poznać dobre serca naszych parafian i są im bardzo wdzięczni za każdy miły gest, dobre słowo oraz ofiarowane słodycze.
Podczas spotkania wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach ozdób świątecznych. To był także czas wzajemnych rozmów i wspólnej twórczości artystycznej. Zarówno młodzież gimnazjalna jak i mieszkańcy Domu Św. Karola bardzo lubią takie spotkania. Panuje na nich radosna, rodzinna atmosfera.
W czasie tego spotkania był również czas na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie instrumentów. Stasiu, mieszkaniec DPSu bardzo chętnie grał kolędy, a pozostali uczestnicy śpiewali. Kolędowanie odbywało się również przy akompaniamencie gitar, w wykonaniu O. Bogusława Harli OMI oraz Siostry Rut, dyrektora Domu Św. Karola.
Takie spotkania uczą młodych ludzi pięknych gestów, które niosą radość drugiemu człowiekowi. Niech takich spotkań będzie jak najwięcej.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 styczeń 2015 - 10:32

Komentarze wyłączone

Maraton Pisania Listów w PG 3

Podobnie, jak w 500 innych miejscach, również w Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, odbył się Międzynarodowy Maraton Pisania Listów przygotowany przez Szkolną Grupę Amnesty International. Jednak poprzedziły go inne wydarzenia związane z prawami człowieka. Już od 4 grudnia uczniowie informowali o nadchodzącym Maratonie, rozwieszone zostały plakaty, rozdane ulotki, a do rodziców trafił list z prośbą o wsparcie akcji.
W rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka, czyli 10 grudnia, opiekun grupy AI – Krzysztof Kazanowski, brał udział w ogólnopolskiej konferencji pt. „Szkoła bez dyskryminacji – bezpieczna szkoła” , która odbyła się w Warszawie. Obok nauczycieli, przedstawicieli kuratoriów, studentów oraz mediów, uczestniczyli w niej zaproszeni do sesji panelowej goście , a wśród nich m.in.: Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania prof. Maria Fuszara, Teresa Szopińska-Grodzka z MEN, dr Marzanna Pogorzelska , była nauczycielka z I LO w Kędzierzynie-Koźlu, obecnie pracownik Uniwersytetu Opolskiego. Natomiast część warsztatową wypełniły spotkania z reprezentantami organizacji pozarządowych takich jak m.in.: Fundacja Autonomia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, czy Stowarzyszenie Amnesty International , którego przedstawicielka – Anna Kulikowska, to była mieszkanka Kędzierzyna-Koźla i absolwentka II LO. Zaprezentowane zostały narzędzia , które można stosować w edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, wymieniano doświadczenia i dobre praktyki. Konferencji patronowały : Ośrodek Rozwoju Edukacji, Fundacja im. Stefana Batorego oraz Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Kolejnym etapem obchodów Dni Praw Człowieka w Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu były: kwesta publiczna na rzecz Maratonu Pisania Listów oraz prelekcje , które dotyczyły takich tematów jak: „Edukacja o prawach człowieka”, „ Światowy Dzień Walki z AIDS” oraz „ Maraton Pisania Listów – to działa!”. Uczestniczyli w nich uczniowie i nauczyciele wychowawcy.
Dniem szkolnego Maratonu Pisania Listów był 12 grudnia. Niektóre klasy podjęły już akcję w czasie zajęć , natomiast głównym punktem było spotkanie w godzinach 17.00 – 22.00. Obok uczniów wzięli w nim udział dyrektor i wicedyrektor szkoły, nauczyciele, przedstawiciele rodziców , a także liczna grupa absolwentów. Wynik , który osiągnięto w tym dniu to 229 listów.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 16 grudzień 2014 - 13:00

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>