Nasz patron
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3
Rekrutacja do szkół średnich
Dni Otwarte Szkoły!
Rekrutacja

Aktualności


WARSZTATY ŚWIĄTECZNE W PG3

W piątek 5 grudnia 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr3 w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się warsztaty świąteczne. Uczestniczyli w nich uczniowie klas szóstych Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 w Kędzierzynie - Koźlu oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Koźlu. Uczestnicy spotkania wykonywali kartki świąteczne i inne ozdoby. Celem spotkania była integracja młodzieży gimnazjalnej z młodzieżą ze szkoły podstawowej oraz z mieszkańcami DPSu. Wszyscy uczestnicy mieli okazję porozmawiać, wspólnie pracować oraz stworzyć miłą atmosferę „świąteczną” przed zbliżającymi się świętami. Był to też czas wspólnego posiłku. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w spotkanie – zarówno uczniom jak i nauczycielom. Na pewno z wielką przyjemnością powtórzymy takie spotkanie.
Stanisława Ścogacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 styczeń 2015 - 10:32

Komentarze wyłączone

WIZYTA W ARESZCIE ŚLEDCZYM I KOLĘDOWANIE W DPS ŚW. KAROLA

We wtorek 9 grudnia 2014 roku uczniowie klas integracyjnych 3a i 2a z Publicznego Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie – Koźlu, mieli okazję poznać zasady funkcjonowania Aresztu Sledczego i resocjalizację osadzonych oraz odwiedzili mieszkańców Domu Świętego Karola w Koźlu. Młodzież gimnazjalna zawiozła słodycze, którymi podzielili się parafianie uczestniczący w roratach, w kościele św. Eugeniusza na Pogorzelcu. Mieszkańcy DPSu już mieli okazję poznać dobre serca naszych parafian i są im bardzo wdzięczni za każdy miły gest, dobre słowo oraz ofiarowane słodycze.
Podczas spotkania wszyscy uczestnicy wzięli udział w warsztatach ozdób świątecznych. To był także czas wzajemnych rozmów i wspólnej twórczości artystycznej. Zarówno młodzież gimnazjalna jak i mieszkańcy Domu Św. Karola bardzo lubią takie spotkania. Panuje na nich radosna, rodzinna atmosfera.
W czasie tego spotkania był również czas na wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie instrumentów. Stasiu, mieszkaniec DPSu bardzo chętnie grał kolędy, a pozostali uczestnicy śpiewali. Kolędowanie odbywało się również przy akompaniamencie gitar, w wykonaniu O. Bogusława Harli OMI oraz Siostry Rut, dyrektora Domu Św. Karola.
Takie spotkania uczą młodych ludzi pięknych gestów, które niosą radość drugiemu człowiekowi. Niech takich spotkań będzie jak najwięcej.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 styczeń 2015 - 10:32

Komentarze wyłączone

Maraton Pisania Listów w PG 3

Podobnie, jak w 500 innych miejscach, również w Gimnazjum nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu, odbył się Międzynarodowy Maraton Pisania Listów przygotowany przez Szkolną Grupę Amnesty International. Jednak poprzedziły go inne wydarzenia związane z prawami człowieka. Już od 4 grudnia uczniowie informowali o nadchodzącym Maratonie, rozwieszone zostały plakaty, rozdane ulotki, a do rodziców trafił list z prośbą o wsparcie akcji.
W rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Człowieka, czyli 10 grudnia, opiekun grupy AI – Krzysztof Kazanowski, brał udział w ogólnopolskiej konferencji pt. „Szkoła bez dyskryminacji – bezpieczna szkoła” , która odbyła się w Warszawie. Obok nauczycieli, przedstawicieli kuratoriów, studentów oraz mediów, uczestniczyli w niej zaproszeni do sesji panelowej goście , a wśród nich m.in.: Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania prof. Maria Fuszara, Teresa Szopińska-Grodzka z MEN, dr Marzanna Pogorzelska , była nauczycielka z I LO w Kędzierzynie-Koźlu, obecnie pracownik Uniwersytetu Opolskiego. Natomiast część warsztatową wypełniły spotkania z reprezentantami organizacji pozarządowych takich jak m.in.: Fundacja Autonomia, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej, czy Stowarzyszenie Amnesty International , którego przedstawicielka – Anna Kulikowska, to była mieszkanka Kędzierzyna-Koźla i absolwentka II LO. Zaprezentowane zostały narzędzia , które można stosować w edukacji antydyskryminacyjnej w szkołach, wymieniano doświadczenia i dobre praktyki. Konferencji patronowały : Ośrodek Rozwoju Edukacji, Fundacja im. Stefana Batorego oraz Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej.
Kolejnym etapem obchodów Dni Praw Człowieka w Gimnazjum nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu były: kwesta publiczna na rzecz Maratonu Pisania Listów oraz prelekcje , które dotyczyły takich tematów jak: „Edukacja o prawach człowieka”, „ Światowy Dzień Walki z AIDS” oraz „ Maraton Pisania Listów – to działa!”. Uczestniczyli w nich uczniowie i nauczyciele wychowawcy.
Dniem szkolnego Maratonu Pisania Listów był 12 grudnia. Niektóre klasy podjęły już akcję w czasie zajęć , natomiast głównym punktem było spotkanie w godzinach 17.00 – 22.00. Obok uczniów wzięli w nim udział dyrektor i wicedyrektor szkoły, nauczyciele, przedstawiciele rodziców , a także liczna grupa absolwentów. Wynik , który osiągnięto w tym dniu to 229 listów.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 16 grudzień 2014 - 13:00

Komentarze wyłączone

„Wigilii Olimpiad Specjalnych” Kędzierzyn-Koźle 2014.

W czwartek 11 grudnia 2014 roku Sekcja „Koziołki” działającą przy PG3, wzięła udział w III Ogólnopolskim Spotkaniu Integracyjnym „Wigilii Olimpiad Specjalnych” Kędzierzyn-Koźle 2014.
To już drugie takie spotkanie, w którym mogliśmy uczestniczyć. Miejscem spotkania integracyjnego była Hala Śródmieście, do której przybyło około 500 osób z terenu całej Polski.
Wigilijny obiad poprzedziły warsztaty wykonywania ozdób świątecznych oraz wspólne śpiewanie kolęd. W przerwach był czas na pogawędki przy kawie , herbacie i ciastku.
Miłym akcentem była wizyta Pani Prezydent Sabiny Nowosielskiej, z którą można było porozmawiać na wszystkie tematy, a także zrobić sobie wspólne zdjęcie.
Wigilia Olimpiad Specjalnych to radosne wydarzenie, pełne wzajemnej życzliwości, wprowadzające w nastrój Bożego Narodzenia. To czas składania sobie życzeń i co najważniejsze, czas zauważenia drugiego człowieka. Już teraz czekamy na kolejne spotkanie integracyjne.
Stanisława Ścigacz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 15 grudzień 2014 - 11:33

Komentarze wyłączone

List do rodziców:

Szanowni Rodzice ,

Pragniemy serdecznie Was zaprosić do uczestnictwa w Międzynarodowym Maratonie Pisania Listów Amnesty International, który odbędzie się w naszej szkole w dniu 12 grudnia 2014 roku w godzinach 17.00-22.00. W czasie akcji będziemy pisać listy do prominentnych osób z różnych części świata, które mogą mieć wpływ na sytuację więźniów sumienia lub osób, których prawa człowieka zostały złamane.
Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób.
W ubiegłym roku w ponad 400 miejscach w całej Polsce napisano 214 427 listy. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.
Liczymy na Wasz udział! Mile widziane będzie również wsparcie w postaci kopert, papieru i znaczków, za co z góry dziękujemy!
Szkolna Grupa Amnesty International przy PG 3 w Kędzierzynie-Koźlu

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 10 grudzień 2014 - 17:19

Komentarze wyłączone

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 r., w warszawskiej grupie lokalnej. Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia).
Jest to najbardziej znane w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość osób w obronie praw człowieka. W 2013 roku napisaliśmy 214 472 listy, w 420 miejscach w kraju i ponad 2 300 000 listów w 143 państwach na całym świecie. Nasz głos został usłyszany!
Więcej informacji na stronie: amnesty.org.pl/maraton

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 09 grudzień 2014 - 12:42

Komentarze wyłączone

Maraton Pisania Listów Amnesty International

Już 12.12.14 w naszej szkole odbędzie się kolejny Maraton Pisania Listów Amnesty International - liczymy na Twoją obecność! Poza tym zbieramy papier, koperty i znaczki. Liczymy również na Wasze datki do puszki oraz wsparcie Waszych rodziców. Pamiętajcie piątek od godziny 17.00 do 22.00.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 grudzień 2014 - 10:11

Komentarze wyłączone

Zawody badmintona w ramach Olimpiad Specjalnych

W minioną środę Leśnica była organizatorem zawodów wojewódzkich badmintona w ramach Olimpiad Specjalnych. Zawody takie poprzedzone są sprawdzeniem poziomu każdego zawodnika poprzez grę kontrolną. Potem uczestnicy są na tej podstawie dobierani w grupy, w których toczą już mecze turniejowe systemem każdy z każdym.
Zawody są pełne emocji zarówno ze strony uczestników jak i ich opiekunów. Efektem zawodów są miejsca na podium z medalami oraz specjalnymi wstążkami za zajęcie kolejnych pozycji.
Po raz pierwszy w zawodach uczestniczyli gimnazjaliści z PG3 z klasy integracyjnej.
Oczywiście, najważniejszy jest udział w zawodach, a medale i miejsca są jakby przy okazji. Ale należy odnotować sukces młodych sportowców: Dominik Magiera zajął 1 miejce, a Łukasz Elbin 3 miejsce. Każdy z chłopaków grał w innej grupie.

Na zdjęciu: Tomasz Zioło, Łukasz Elbin, Dominik Magiera i Paweł Serafinowicz

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 06 listopad 2014 - 13:07

Komentarze wyłączone

Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej

W Warszawie, w ramach rozgrywanych się we wrześniu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej mężczyzn odbył się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB) oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. W imprezie wzięły udział cztery zespoły zunifikowane , czyli złożone z zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i pełnosprawnych partnerów: Niemcy, Serbia, USA oraz Polska, w barwach której wystąpił uczeń naszej szkoły ŁUKASZ NOCULAK. Nasza reprezentacja w pierwszym meczu pokonała Niemcy 2-1, w drugim spotkaniu uległa Serbii 0-2, by w trzecim wygrać z USA 2-0. Po meczach eliminacyjnych wiadome było, że zespół z Łukaszem Noculakiem w składzie, czyli Polska- zagra w tym turnieju o 3 miejsce z USA. Mecz o brązowy medal od początku toczył się pod dyktando Polaków, którzy po raz drugi pokonali w tej imprezie USA w stosunku 2-0 (25-20, 25-10). W finale, po niezwykle dramatycznym meczu Serbia wygrała z Niemcami 2-1. Turniej ten był promocją rozwijającej się na całym świecie siatkówki zunifikowanej w ruchu Olimpiad Specjalnych. Była też jednocześnie okazją, by spotkać się z jej ambasadorami- byłymi reprezentantami Polski: Sebastianem Świderskim i Pawłem Papke. Szkoda, że w ostatniej chwili swój przyjazd odwołał Vladimir Grbić, legenda serbskiej i światowej siatkówki, który pełni rolę światowego ambasadora piłki siatkowej w Olimpiadach Specjalnych. Nagrodą dla wszystkich uczestników tych zawodów był udział w obecności ponad 60 tysięcy kibiców w ceremonii otwarcia "Mistrzostw Świata Polska 2014" na Stadionie Narodowym.
Paweł Serafinowicz


Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 04 listopad 2014 - 14:13

Komentarze wyłączone

Zawody uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych Frydek-Mistek ( Czechy)

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie-Koźlu w „XVIII Międzynarodowej Olimpiadzie Sportowej” dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, która odbyła się w czeskiej miejscowości Frydek-Mistek. Zawody, które skupiły na starcie aż 21 pięcioosobowych reprezentacji z Czech, Polski i Słowacji zostały zdominowane przez sportowców kędzierzyńskiego Gimnazjum. Odbyło się 5 konkurencji indywidualnych: bieg na 50 m, rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 400m. oraz wielobój, a także 2 konkurencje drużynowe: sztafeta 5 x 80 m, oraz konkurencja przeciągania liny. Wszystkie wyniki, uzyskane w wyżej wymienionych konkurencjach były zaliczane do punktacji drużynowej. Zespół PG 3 w składzie: Alicja Warzecha, Marta Jahn, Patryk Kopiczko, Kamil Stanowski oraz Przemysław Kopiczko ustanowiła rekord tych zawodów w punktacji drużynowej, w której z ilością 620 punktów zdecydowanie wywalczył 1 miejsce. Nigdy wcześniej, w osiemnastoletniej historii tej imprezy żaden zespół nie przekroczył sumy 600 punktów w klasyfikacji drużynowej. Liderem ekipy z Kędzierzyna-Koźla był Przemysław Kopiczko, który wywalczył 3 medale indywidualnie- srebrne: w rzucie piłeczką palantową, w biegu na 400 m. oraz w wieloboju, oraz 3 medale w drużynie: złoty w punktacji drużynowej oraz srebrne w sztafecie 5x 80 m. i w przeciąganiu liny. Cztery medale wywalczył brat Przemka, Patryk, który oprócz jednego złotego i dwóch srebrnych medali w drużynie wywalczył indywidualnie brązowy medal w skoku w dal. Po trzy medale zdobyli: Alicja Warzecha, Marta Jahn oraz Kamil Stanowski zdobywając z drużyną po jednym złotym i dwóch srebrnych krążkach.

Opiekunami ekipy Publicznego Gimnazjum Nr 3 z Kędzierzyna-Koźla byli: Stanisława Zasowska-Ścigacz, Janusz Blachucik i Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 27 październik 2014 - 08:14

Komentarze wyłączone

Idź do strony       >>