Nasz patron
Rekrutacja
Szkoły ponadgimnazjalne 2016/2017
Dzień otwarty
Rekrutacja do szkół średnich
Szkoła w Ruchu
Wycieczka do Londynu
Projekty edukacyjne
Make It Possible
Enter Your Future
Drogowskazy współpracy
Aktualne zdjęcia
PG3 i Polska Biega
O nas w mediach
Amnesty International w PG3
Projekt Lepsza Szkoła
Prezentacja szkoły.


Fizyka w PG3

Aktualności


Warsztaty językowe

W dniach od 09.05 do 13.05.2016r. grupa młodzieży Publicznego Gimnazjum nr 3
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kędzierzynie-Koźlu uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach programu Global Education.
Program warsztatów obejmował zajęcia prowadzone przez studenta prawa Harshvardana Sharma uwzględniające tematykę związaną z kulturą, historią, geografią oraz wiedzą o społeczeństwie kraju z którego przyjechał wolontariusz. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie ze względu na egzotykę tak odległego kraju jak Indie.
czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 maj 2016 - 14:41

Komentarze: 0

Mityng lekkoatletyczny

Mityng lekkoatletyczny „Otwarcie sezonu” odbył się przy niesprzyjających warunkach spowodowanych niską temperaturą i chłodnym wiatrem. Wzięło w nim udział 8 naszych uczniów. Startowaliśmy w konkurencjach biegowych oraz w technicznych, po raz pierwszy od dłuższego czasu w skoku wzwyż. Tu 140 cm uzyskał Patryk Bronicki. Tuż za podium był Jakub Osiak w biegu na 1000m oraz nasza sztafeta 4x100m. w składzie: Patryk Dederko, Adam Lemiszka, Tomasz Mazurek i Patryk Bronicki. Chłopcy uzyskali czas 53,98. W zawodach brali udział jeszcze Maciej Dec, Jakub Zduńczyk i Magdalena Bocheńska.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 kwiecień 2016 - 15:57

Komentarze: 0

Kolejne medale Denisa

Denis Grzesiuk z kolejnymi medalami w badmintonie. Tym razem nasz uczeń zdobył 2 medale za zajęcie 3 miejsca w dwóch turniejach 23 i 24 kwietnia w Zakopanem. W stolicy Tatr odbywała się, jak się później okazało udana próba bicia rekordu Guinessa w ciągłej grze w badmintona. Dwóch zakopiańczyków ustanowiło nowy rekord wynoszący 25 godzin. Imprezą towarzyszącą był I Zakopiański Maraton Badmintona. Denis w sobotę grał w kategorii gimnazjów, a w niedzielę w turnieju dedykowanym sportowcom bez względu na wiek.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 25 kwiecień 2016 - 15:55

Komentarze: 0

Zawody w Leśnicy

W czwartek pojechaliśmy silna grupą do Leśnicy na zawody wojewódzkie Olimpiad Specjalnych w badmintonie. Każdy z uczestników rozegrał po 3 mecze, starając się jak najlepiej zagrać. Do zawodów przygotowywaliśmy się na kilku treningach, poznając podstawowe odbicia i przepisy gry. Najjaśniejszym punktem naszej drużyny był Denis Grzesiuk, który jako jedyny z naszych wywalczył złoty medal. Ze srebrnym medalem wraca Dominik Magiera, a z brązowym Karolina Mirga, będąca w ogóle na swoich pierwszych w życiu zawodach sportowych. Za 4 miejsce organizatorzy przyznawali specjalne zawieszki, które otrzymali Tomasz Kościukiewicz, Kamil Hornicki i Kamil Stanowski.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 kwiecień 2016 - 22:36

Komentarze: 0

Turniej w Turcji

Od 4 do 11 kwietnia nasz uczeń Denis Grzesiuk był na zawodach parabadmintona w Turcji w miejscowości Konya. Pojechał tam z panem Tomaszem Zioło który jest trenerem kadry narodowej. Denis od stycznia jest członkiem kadry narodowej, a zawody w Turcji były jego pierwszymi zawodami. Podróż trwała 17 godzin. Najpierw autem do Warszawy, a stamtąd samolotem najpierw do Stambułu, a potem do Konyi.
czytaj dalej...

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 16 kwiecień 2016 - 20:02

Komentarze: 0

Międzynarodowy Kangur Matematyczny

W czwartek 17 marca 2016 r, w sali nr 29 naszego gimnazjum, młodzież rozwiązywała zadania matematyczne. W konkursie uczestniczyło 10 osób z klas pierwszych i 2 osoby z klas drugich. Warto podkreślić, że w tym samym czasie, w wielu krajach i w różnych językach młodzież rozwiązywała takie same zadania matematyczne. To już 25 edycja konkursu.
Stanisława Ścigacz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 13 kwiecień 2016 - 11:13

Komentarze: 0

Złoty medal Przemka

W Białymstoku odbyły się IX Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Była to druga część Igrzysk, które były największym wydarzeniem w sportach zimowych dla polskich zawodników z niepełnosprawnością intelektualną w 2016 roku dla blisko pół tysiąca sportowców
z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak: łyżwiarstwo szybkie i hokej halowy. Sekcję Olimpiad Specjalnych "KOZIOŁKI" działającą przy Publicznym Gimnazjum Nr 3 w Kędzierzynie- Koźlu reprezentował PRZEMYSŁAW KOPICZKO. Uczeń klasy III "a", był bezkonkurencyjny
w łyżwiarstwie szybkim , zdecydowanie wygrywając rywalizację
w wyścigu na 500 m. Ceremonia otwarcia Igrzysk odbyła się na lodowisku BOSiR w Białymstoku, podczas której odbyły się wszystkie ceremoniały olimpijskie.
PRZEMEK wszyscy Ci gratulujemy!!!!!
Janusz Blachucik, Paweł Serafinowicz.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 08 kwiecień 2016 - 20:09

Komentarze: 0

Turniej siatkarski dziewcząt

Dziewczyny z naszego gimnazjum, czwartą drużyną siatkarską powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Podczas turnieju zorganizowanego w PG 5, nasze dziewczęta zaprezentowały się bardzo dobrze. Uciekło nam miejsce medalowe po bardzo emocjonującym meczu z PG4, w którym pierwszy set wygraliśmy dość gładko, w drugim mimo prowadzenia, nie udało się dowieźć wyniku do końca i rywalki wyrównały stan meczu na 1:1. Decydujący był tie-break. Nasze po świetnej serii zagrywek objęły prowadzenie 5:0, potem na zmianę było 8:4 i przed końcem 11:7. Przewaga topniała i po kilku dobrych, mocnych serwach dziewczyny z PG4 wygrały 15:13.
Jest nadzieja na dobre występy w przyszłości, bo trzon naszej drużyny stanowiły pierwszoklasistki.
Skład drużyny:
Łucja Asman, Martyna Bielawska, Dominika Nongiser, Katarzyna Kaszuba, Natalia Lach, Magdalena Bocheńska, Emilia Żyła.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 24 marzec 2016 - 18:31

Komentarze: 0

Ostatni Dzień Turnieju w tenisie

We wtorkowe popołudnie 22 marca odbył się ostatni turniej w cyklu Mistrzostw Gimnazjum w tenisie stołowym. Tak jak w poprzednich dwóch, rozegrane zostały 4 rundy systemem szwajcarskim. Do ostatnich gier ważyły się losy miejsc na podium.
Pierwsza trójka w kategorii dziewcząt:
1. Natalia Lach 1b
2. Dominika Czop 3a
3. Joanna Bednarz 1b
oraz w kategorii chłopców:
1. Przemysław Kopiczko 3a
2. Jakub Osiak 3a
3. Marcin Olszówka 3a
Medale oraz dyplomy wręczył sportowcom pan wicedyrektor Grzegorz Baczyński

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 23 marzec 2016 - 13:05

Komentarze: 0

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Dnia 14 marca 2016 roku świętowaliśmy w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.
To dziwne święto, zostało zapoczątkowane w 1988 przez pracownika naukowego z San Francisco Larry’ego Shaw.
Ludolfina- bo tak nazywamy liczbę π to stała matematyczna określana jako stosunek długości okręgu do długości jego średnicy.
π = 3,141592653589793238462643…
My poznawaliśmy ją i odkrywaliśmy jej zastosowania przez zabawę.

Pobierz w postaci pdf Wersja do druku 

test - 22 marzec 2016 - 10:59

Komentarze: 0

Idź do strony       >>